Zadzwoń teraz! +48 733-812-772 info@bigblue.rybnik.pl
NASZ OŚRODEK

Centrum Sportów Wodnych BIG BLUE w Rybniku powstało z myślą o wszystkich, którzy lubią wodę, ruch na świeżym powietrzu i chcą zadbać o zdrowie swoje i swoich dzieci. Tutaj, niemal w centrum miasta, przy niewielkim jeziorze obok kąpieliska RUDA, stworzyliśmy miejsce, w którym każdy może odpocząć i aktywnie spędzić czas. W tym roku uruchomiliśmy pierwszy w Rybniku wakepark! Wakeboarding, półkolonie żeglarsko-windsurfingowe, rekreacja wodna i imprezy na świeżym powietrzu. To nasza oferta.

WAKACJE W MIEŚCIE

Tutaj, przy tym niewielkim jeziorze działał w latach 60-tych i 70-tych Rybnicki Klub Żeglarski. Sięgając do tej tradycji opracowaliśmy dla dzieci i młodzieży specjalny, realizowany podczas półkolonii program żeglarsko-windsurfingowy. Oprócz poznania podstaw tych dyscyplin, dzieci mogą przeżyć niezapomnianą przygodę wakacyjną i rozwijać swoje umiejętności sportowe. W tym roku w programie pojawi się dodatkowa atrakcja – pływanie na wake’u podczas obozu wake’owego!
Nasza działalność wspiera rodziców w trudnej sztuce zdrowego wychowania, zachęcając do sportowej aktywności dzieci i młodzież. Dzieląc się naszą pasą, chcemy zaszczepić w pociechach zamiłowanie do ruchu na lądzie i wodzie, a nasi podopieczni będą mogli korzystać z kąpieliska Ruda.

IMPREZY DLA DOROSŁYCH I DZIECI

Organizujemy imprezy nad wodą. Nasza oferta skierowana jest do rodzin, grup kawalerskich i znajomych, firm i wszystkich, którzy chcą zintegrować się na świeżym powietrzu. Dzieciom i rodzicom polecamy „nasze” urodziny i imprezy okolicznościowe, podczas których pociechy będą mogły dać upust swojej niespożytej energii i poznać prawdziwego pirata! Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom wakacje Waszych dzieci i Wasz wolny czas nabierze całkiem nowego wymiaru.

REKREACJA WODNA

Każdy może wypożyczyć rower wodny czy kajak, spróbować żeglarstwa, windsurfingu i SUP (Stand Up Paddle) – jednej z najszybciej rozwijających się dyscyplin wśród sportów wodnych.

WAKE PARK

W tym roku jako pierwsi w Rybniku uruchomiliśmy wyciąg do wakeboardingu, który od kilku lat robi furorę na całym świecie.

BIG BLUE TWORZĄ:
MIREK MAŁEK

Olimpijczyk, wielokrotny Mistrz Polski. Z numerem POL33 na żaglu zdobył pierwszy medal (srebro) w historii polskiego windsurfingu na Mistrzostwach Europy w Hiszpanii. Sportową karierę rozpoczął w wieku 8 lat od dziecięcej klasy żeglarskiej Optimist.

Profesjonalny sportowiec, chętnie dzieli się swoją pasją i obdarza wszystkich niespożytą energią i optymizmem. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauce pływania na windsurfingu, wykształcił wielu instruktorów i setki pasjonatów tego sportu. Przez ponad 10 lat wraz z żoną prowadził Szkołę Windsurfingu POL33 w Chorwacji.

Istruktor windsurfingu, trener słowackiej reprezentacji olimpijskiej Ateny 2004 w windsurfingu.Obecnie pracuje jako instruktor żeglarstwa w rybnickim klubie Żeglarskim TKS Kuźnia, z którego się wywodzi. Prowadzi też własną Szkołę Windsurfingu POL33 nad Zalewem Rybnickim.

BENIAMIN PIKSA

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego i Politechniki Opolskiej. Doktorant na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Żeglarstwo uprawia od dziecka. Obecnie startuje w barwach AWF Katowice w klasie Omega Sport.

Przez 9 lat pracował jako instruktor w Rybnickim Klubie Żeglarskim, gdzie realizował (m.in. na żeglarskich półkoloniach) program NIVEA Błękitne Żagle propagujący żeglarstwo wśród dzieci i młodzieży. Jako trener, koordynator, wywalczył główną nagrodę za najlepszą realizację i efektywność programu, przyznawaną przez Nivea.

Pedagog, instruktor żeglarstw, sternik motorowodny. Ulubieniec wszystkich dzieci, potrafiący świetnie łączyć naukę z zabawą.