NASZ OŚRODEK

Centrum Sportów Wodnych BIG BLUE w Rybniku powstało z myślą o wszystkich, którzy lubią wodę, ruch na świeżym powietrzu i chcą zadbać o zdrowie swoje i swoich dzieci. Tutaj, niemal w centrum miasta, przy niewielkim jeziorze obok kąpieliska RUDA, stworzyliśmy miejsce, w którym każdy może odpocząć i aktywnie spędzić czas. W 2017 roku uruchomiliśmy pierwszy w Rybniku wakepark! Wakeboarding, półkolonie z całą masą atrakcji , rekreacja wodna i imprezy na świeżym powietrzu. To nasza oferta!

PÓŁKOLONIE W BIG BLUE

Podczas naszych półkolonii realizujemy program rozwijający umiejętności, które pozostaną z dziećmi do końca ich życia. Bogate zaplecze edukacyjno – sportowe i rekreacyjne, atrakcje na lądzie i wodzie, bliski kontakt z przyrodą, czynią nasze półkolonie wyjątkowe w skali Rybnika, jak i całego Śląska.
Spośród wielu propozycji dziecko samo wybiera to, co mu sprawi największą radość.
A jest w czym wybierać: kąpielisko Ruda (codziennie!), kajaki i rowery wodne, kącik majsterkowicza, zajęcia z gotowania, warsztaty artystyczne, pieczenie kiełbasek na wyspie nauka żeglarstwa, windsurfing, pływanie na deskach SUP, wakeboarding,  – to nasze propozycje.
Zajęcia podzielone są na bloki tematyczne, a ich dobór podyktowany jest warunkami pogodowymi i zainteresowaniami uczestników. Uczestnicy codziennie biorą udział w grach zespołowych i konkursach zdobywając punkty, które wyłonią zwycięzcę  – zdobywcę nagrody głównej.
Dzieciom i młodzieży, które kochają wodę i lubią wysiłek sportowy, proponujemy obóz wakeboardowy (w Big Blue) i  windsurfingowy (zajęcia na wodzie odbywają się w Szkole Windsurfingu POL33 nad Zalewem Rybnickim). 
Wszyscy uczestnicy otrzymują ciepły obiad, a w razie niepogody do ich dyspozycji jest zadaszony pawilon świetlicowy.
Aktywnie, ambitnie i twórczo – w działaniu, w zabawie, w ruchu!
Więcej informacji znajdziesz w zakładce PÓŁKOLONIE

IMPREZY DLA DOROSŁYCH I DZIECI

Organizujemy imprezy nad wodą. Nasza oferta skierowana jest do rodzin, grup kawalerskich i znajomych, firm i wszystkich, którzy chcą zintegrować się na świeżym powietrzu. Dzieciom i rodzicom polecamy „nasze” urodziny i imprezy okolicznościowe, podczas których pociechy będą mogły dać upust swojej niespożytej energii i poznać prawdziwego pirata! Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom wakacje Waszych dzieci i Wasz wolny czas nabierze całkiem nowego wymiaru.

REKREACJA WODNA

Każdy może wypożyczyć rower wodny czy kajak, spróbować żeglarstwa, windsurfingu i SUP (Stand Up Paddle) – jednej z najszybciej rozwijających się dyscyplin wśród sportów wodnych.

WAKE PARK

W 2017 roku jako pierwsi w Rybniku uruchomiliśmy wyciąg do wakeboardingu, który od kilku lat robi furorę na całym świecie.

BIG BLUE TWORZĄ:
MIREK MAŁEK

Olimpijczyk, wielokrotny Mistrz Polski. Z numerem POL33 na żaglu zdobył pierwszy medal (srebro) w historii polskiego windsurfingu na Mistrzostwach Europy w Hiszpanii. Sportową karierę rozpoczął w wieku 8 lat od dziecięcej klasy żeglarskiej Optimist.

Profesjonalny sportowiec, chętnie dzieli się swoją pasją i obdarza wszystkich niespożytą energią i optymizmem. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauce pływania na windsurfingu, wykształcił wielu instruktorów i setki pasjonatów tego sportu. Przez ponad 10 lat wraz z żoną prowadził Szkołę Windsurfingu POL33 w Chorwacji.

Istruktor windsurfingu, trener słowackiej reprezentacji olimpijskiej Ateny 2004 w windsurfingu.Obecnie pracuje jako instruktor żeglarstwa w rybnickim klubie Żeglarskim TKS Kuźnia, z którego się wywodzi. Prowadzi też własną Szkołę Windsurfingu POL33 nad Zalewem Rybnickim.